Dni Doradztwa Zawodowego w ramach kampanii „Ucz się w Łodzi”

Dni Doradztwa Zawodowego jako elementom kampanii  „Ucz się w Łodzi” organizowane są przez Wydział Edukacji UMŁ, Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego i Powiatowy Urząd Pracy. W dniu 22 kwietnia 2016 r. w ramach tego przedsięwzięcia doradcy zawodowi Ośrodka Doradztwa Zawodowego w ŁCDNiKP po raz kolejny przeprowadzili dla uczniów gimnazjum, cykl warsztatów: 1) Cele edukacyjno-zawodowe; Co wiem o sobie? – rozpoznawanie wewnętrznego potencjału; 2) Kwalifikacje, w których kształcą łódzkie szkoły, oraz konsultacje indywidualne.

Tym razem gościł nas Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20, gimnazjaliści z Publicznego Gimnazjum nr 7, Publicznego Gimnazjum nr 13, Publicznego Gimnazjum nr 17, Publicznego Gimnazjum nr 19 oraz Publicznego Gimnazjum nr 1 w Zgierzu, mieli możliwość skorzystania z doradztwa indywidualnego, wziąć udział w warsztatach oraz zapoznać się z ofertą kształcenia prezentowaną przez łódzkie szkoły zawodowe.

W ramach przedsięwzięcia p. Tomasz Trela – Pierwszy wiceprezydent Miasta Łodzi wręczył  uczniom klas programowo najwyższych ZSP nr 20 uprawnienia spawalnicze oraz świadectwa kwalifikacyjne SEP. Zorganizowano także panel pracodawców, podczas którego zaprezentowano potrzeby rynku pracy w zakresie zatrudnienia w branży mechanicznej i elektrycznej oraz oczekiwania pracodawców wobec pracowników. W panelu aktywnie uczestniczyła Pani Małgorzata Sienna – Kierownik Ośrodka Doradztwa Zawodowego ŁCDNiKP.